16.01.2015. 11:53

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

12. Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādē notiek no 25. – 30.janvārim.  Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 46 Eiropas valstu sportisti vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas jaunatnes ziemas olimpiāde līdzinās olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī olimpisko spēļu tradīcijas.

“Šīs spēles jaunos sportistus ieved olimpiskajā saimē un viņiem ir iespēja sajust olimpisko gaisotni”,  tā pirms došanās ceļā atzīst Latvijas jaunatnes olimpiskās delegācijas vadītājs Juris Titovs. “Konkurence olimpiādē būs ļoti spēcīga, taču bez sportiskajiem startiem un katra jaunieša individuāli noliktajiem mērķiem, jaunajiem talantiem ir jāatceras, ka šī ir vienreizēja iespēja mācīties un iegūt pieredzi, kādu nekur citur nav iespējams dabūt, kā arī apzināties, ka viņi pārstāv visu Latviju”.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis akcentē, ka jauniešiem ir svarīgi sajust šo burvīgo gaisotni, kas valda olimpiskajos pasākumos un viņš cer, ka tas palīdzēs jaunajiem talantiem izvēlēties pareizo ceļu turpmākajā dzīvē. „Vēlos, lai jaunie sportisti un talanti ziemas olimpiādē Vorarlbergā un Lihtenšteinā pierāda sevi, dara visu iespējamo pēc labākās gribas, sasniedz savus labākos rezultātus un mājās atgriežas apmierināti un iedvesmoti turpmākiem darbiem.”

Latvijas jaunie sportisti olimpiādes sacensībās startēs biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, snovbordā un daiļslidošanā. Iepriekšējās divās ziemas olimpiādēs Latvija bija pārstāvēta arī ar U-17 hokeja valstsvienību, taču šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Video dienasgrāmatas un fotogrāfijas no Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes Vorarlbergā un Lihtenšteinā ir iespējams aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv.Beach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties