16.01.2015. 12:35
Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde notiek katru otro gadu un šoreiz labākos jaunos ziemas sporta veidu pārstāvjus no visas Eiropas uzņems Austrijas pilsēta Vorarlberga un blakus esošā valsts Lihtenšteina. Šī būs pirmā reize Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes vēsturē, ka sacensības organizē divas valstis. Latvija, šajā jauniešu ziemas sporta festivālā, būs pārstāvēta ar 24 sportistiem, kuri piedalīsies piecos no astoņiem Olimpiādes sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem.

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde līdzinās Olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota Olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī Olimpisko spēļu tradīcijas.

“Šīs spēles jaunos sportistus ieved Olimpiskajā saimē un viņiem ir iespēja sajust Olimpisko gaisotni”, tā pirms došanās ceļā atzīst Latvijas jaunatnes Olimpiskās delegācijas vadītājs Juris Titovs. “Konkurence Olimpiādē būs ļoti spēcīga, taču bez sportiskajiem startiem un katra jaunieša individuāli noliktajiem mērķiem, jaunajiem talantiem ir jāatceras, ka šī ir vienreizēja iespēja mācīties un iegūt pieredzi, kādu nekur citur nav iespējams dabūt, kā arī viņi pārstāv visu Latviju”.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis akcentē, ka jauniešiem ir svarīgi sajust šo burvīgo gaisotni, kas valda Olimpiskajos pasākumos un viņš cer, ka tas palīdzēs jaunajiem talantiem izvēlēties pareizo ceļu turpmākajā dzīvē. „Vēlos, lai jaunie sportisti un talanti ziemas Olimpiādē Vorarlbergā un Lihtenšteinā pierāda sevi, dara visu iespējamo pēc labākās gribas, sasniedz savus labākos rezultātus un mājās atgriežas apmierināti un iedvesmoti turpmākiem darbiem.”

Latvijas jaunie sportisti Olimpiādes sacensībās startēs biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, snovbordā un daiļslidošanā. Iepriekšējās divās ziemas Olimpiādēs Latvija bija pārstāvēta arī ar U-17 hokeja valstsvienību, taču šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Latvijas delegācijas sastāvā ir iekļauti 24 sportisti. Daiļslidošanā startēs divi sportisti, distanču slēpošana būs pārstāvēta ar sešiem slēpotājiem, biatlonā uz starta stāsies arī seši sportisti, kalnu slēpošanā meistarību pārbaudīs astoņi jaunie atlēti, bet snovborda sacensībās Latvija būs pārstāvēta ar diviem snovbordistiem.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir visciešākajā mērā saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

12. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē notiek no 25. – 30.janvārim Austrijas pilsētā Vorarlbergā un blakus esošajā valstī Lihtenšteinā. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 46 Eiropas valstu sportisti vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 24 jaunie sportisti, kas startēs 5 sporta veidos no 8 sacensību programmā paredzētajiem.

Video dienasgrāmatas un fotogrāfijas no Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes Vorarlbergā un Lihtenšteinā ir iespējams aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā Sākums - Latvijas Olimpiskā komiteja

Olimpiādes oficiālā mājas lapa internetā: eyof2015.org

Biatlons

Sportisti Treneris
Annija Keita Sabule – Cēsu pilsētas sp.sk. Pjotrs Sardiko
Krista Razgale – Cēsu pilsētas sp.sk. Ilze Cekule
Regīna Rudzīte – Alūksnes BJSS Kaspars Sakniņš
Ernests Loktevs – Daugavpils BJSS
Ņikita Osipovs – Daugavpils BJSS
Alvis Šķēps – Cēsu pilsētas sp.sk.

Distanču slēpošana

Sportisti Treneris
Marija Mičule – Aizkraukles BJSS Jānis Eiduks
Karīna Pētersone – Madonas BJSS Aija Praulīte
Līna Nagle – Madonas BJSS Ingus Eiduks
Ralfs Eiduks – Aizkraukles BJSS
Dzintars Daļeckis – Cēsu pilsētas sp.sk.
Ojārs Vanags – Krāslavas sp.sk.

Kalnu slēpošana

Sportisti Treneris
Evelīna Gasūna – Siguldas sp.sk. Jana Zvejniece
Elīna Sabīne Nežborte – Siguldas sp.sk. Gunta Gasūna
Elizabete Liene Šterna – Siguldas sp.sk. Andris Gedra
Odrija Baldiņa – SK Virsotne
Žaks Gedra – SK Z-Pols
Elvis Opmanis – SK Virsotne
Klāvs Rubenis – SK Pantēra
Dāvis Zvejnieks – SK Virsotne

Snovbords

Sportisti Treneris
Paula Anna Vītola – Snow Pistols Toms Vasins
Emīls Klāvs Liepiņš Gerds Sīmanis

Daiļslidošana

Sportisti Treneris
Angelīna Kučvaļska – LSA klubs “Kaskads” Jekaterina Platonova
Deniss Vasiļjevs Ingrida SnieskieneOzolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties