01.11.2017. 19:00

Sezonu sāka 14 komandas, bet pabeidza 12 komandas, jo "Jēkabpils" un "Ogre" no turnīra tika izslēgtas. Tāpat tika anulētas šo divu komandu spēles. Attiecīgi statistikā ierēķinājām 12 komandu 11 mājas spēles pret pretiniecēm, kuras nospēlēja pilnu sezonu.

Kā allaž vietā ir atgādinājums, ka protokolos norādītais skatītāju skaits bieži vien ir neprecīzs, tādējādi visi zemāk attēlotie dati jāuztver ar zināmu skepses piedevu. Valmiera un Rēzekne noteikti ir apmeklētākās komandas turnīrā, taču attiecībā uz pārējo komandu mazajiem apmeklējumiem procentuālā ziņā noteikti ir lielas novirzes no patiesā līdzjutēju skaita.

Vidējais apmeklējums kopumā šogad bija 131 skatītājs, kas ir vairāk nekā 2015. un 2016. gadā (attiecīgi 115 un 106). Kā redzams zemāk tabulā, tikai divas komandas, "Rēzeknes" FA/BJSS un "Valmiera Glass"/ViA", vidēji šogad spēja pulcēt vairāk nekā 150 skatītājus. Robežās 100-150 bija četras komandas - "Daugavpils", "Grobiņa", "Preiļi" un "Smiltene".

Tieši Rēzeknes komanda, kas šogad turnīrā palika tikai septītajā vietā un mājas spēles pamatā aizvadīja RPD Sporta pārvaldes stadionā, lielā mērā pozitīvi ietekmēja turnīra vidējo apmeklējumu. "Rēzekne" šogad vidēji pulcēja 379 skatītājus (pērn 324), kas ir vairāk nekā, piemēram, Virslīgas čempionam Jūrmalas "Spartakam". Arī "Valmieras" 276 vidējie līdzjutēji ir pietiekami solīds rādītājs un, nākamgad šo rādītāju Virslīgā mazliet uzlabojot, kopējo skatu vidzemnieki nebojātu.

TOP3 apmeklētākās spēles 1. līgā šogad bija "Rēzekne" - "Valmiera Glass" 7. maijā (625 līdzjutēji, valmierieši uzvarēja ar 4:0), "Valmiera Glass" - "Grobiņa" 23. septembrī (589 līdzjutēji, valmierieši uzvarēja ar 5:1) un "Rēzekne" - RTU/"Skonto Academy" 2. septembrī (568 līdzjutēji, rēzeknieši uzvarēja ar 3:1).

Pēdējos divos gados trešo vietu apmeklējuma ziņā ieņēma "Smiltene". Šogad atkāpšanās uz sesto vietu, mazliet zaudējot arī saviem apmeklētības rādītājiem 2015. un 2016. gadā absolūtā izteiksmē. Jebkurā gadījumā jāizceļ, ka tādas mazpilsētas kā Preiļi (ap septiņiem tūkstošiem iedzīvotāju), Smiltene (piecarpus tūkstoši) un Grobiņa (četri tūkstoši) ne tikai paplašināja 1. līgas ģeogrāfiju, bet arī bija pietiekami labi apmeklētas futbola komandas.

+/- ir procentuālā izmaiņa pret 2016. gadu; "Grobiņa" un "Daugavpils" pērn 1. līgā nepiedalījās.

Izmantotie resursi:online.lff.lvLATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties