05.08.2013. 00:16
Šajās dienās izspēlētas septiņas no astoņām Latvijas futbola 1. līgas 16. kārtas spēlēm. Pareizāk sakot, sešas, jo viena spēle, kā jau ziņots iepriekš, nemaz nenotika. Nedublieru komandu konkurencē vicelīderes "Gulbenes" pārsvars pār tuvāko sekotāju, "Valmieru", sasniedzis 12 punktus.

Par "Jūrmalas-2" neierašanos uz spēli Daugavpilī pret BFC "Daugava" jau ziņojām. Zemāk redzamajās tabulās pieņemts, ka līderei BFC "Daugava" tiks piešķirta tehniskā uzvara ar 3:0.

BFC "Daugava" tuvākā sekotāja "Gulbene" šodien ar 3:1 pārspēja "Tukums 2000 TSS/Salaspils" un saglabāja sešu punktu deficītu pret daugavpiliešiem. Divi vārti turnīra rezultatīvākajam futbolistam Viktoram Kurmam, bet vieni leģendārajam Vitam Rimkum, kurš, izlaidis lielu sezonas daļu, nu jau ātri iekrājis sešus precīzus raidījumus. Tukumnieku rindās ar vārtiem izcēlās Tukuma futbola audzēknis Jevgeņijs Kosmačovs. 88. minūtē noraidījumu "Gulbenes" rindās izpelnījās Sergejs Tjurikovs.

Strauji zūd intriga par pirmajām divām vietām starp nedublieru komandām. "Valmiera" šajā kārtā mājās ar 0:3 zaudēja "Rīgas Futbola skolai" un valmieriešu atpalicība no gulbeniešiem sasniegusi 12 punktus. Diez vai kaut ko būtiski maina fakts, ka "Valmiera" nospēlējusi par vienu maču mazāk. Minētajā zaudējumā valmierieši pirmos divus vārtus ielaida pirmajā pusstundā un turpinājumā neko nespēja glābt.

"Jēkabpils" pēc 7:0 "Jūrmalas-2" sagraušanas iepriekšējā kārtā šoreiz ar 0:3 piekāpās Liepājas "Varavīksnei". Šeit gan intriga saglabājās līdz pat 83. minūtei - šajā brīdī viesi labākā sava snaipera Oļega Tkačova personā panāca 2:0 un praktiski izšķīra spēles likteni. Pēdējos vārtus "Varavīksnes" labā iesita brazīlietis Alešandre Enrike Da Silva. "Varavīksne" Dmitrija Kalašņikova vadībā pēc sliktā sezonas sākuma (vienubrīd pirmspēdējā vieta) strauji uzlabojusi sniegumu - pēdējās piecās spēlēs 3-2-0, turklāt jau četrus mačus pēc kārtas nav ielaisti nevieni vārti!

"Metta-2" aizvadīja ļoti labu spēli Latgalē, ar 4:0 sagraujot "Rēzeknes BJSS". Pirmajā pusstundā 2:0 viesu labā, bet pēc rēzeknieša Dmitrija Birosova noraidījuma 71. minūtē tika pielikts trekns punkts vēl divu vārtu veidolā - "Metta-2" uzvarēja ar graujošu rezultātu. Pie 4:0 pēdējās sekundēs Rēzeknes komanda pamanījās palikt pat deviņu vīru sastāvā - sarkanais plāksteris arī Dmitrijam Suvorovam.

Interesantu spēli izspēlēja "Daugava-2/ŠFS" un "Skonto-2". Jau pēc 1. puslaika bija rezultatīvs 3:2 skontiešu labā, bet pēc pārtraukuma vārti tā arī vairs netika gūti. Divi vārti uzvarētāju labā Jurijam Krivošejam.

"Jelgava-2" jauna galvenā trenera (Kaspars Tiltiņš atstādināts, vietā Raimonds Aleksandrovs un palīgs, "Jelgavas" futbolists, Gints Freimanis) vadībā nespēja gūt pirmo uzvaru arī šajā kārtā, tiesa, pretinieks bija ļoti spēcīgs un spēle jelgavniekiem padevās cienīga. "Ventspils-2" uzvarēja "tikai" ar 2:0, pirmos iesitot tikai 65. minūtē. Abi vārti Dāvim Indrānam. Jāizceļ, ka pirmo reizi 1. līgas vēsturē spēles inspektora pienākumus pildīja daiļā dzimuma pārstāve - Ginta Pēce.

Kā raksta jelgavasvestnesis.lv, tad arī "Jelgava-2" sastāvā bija pāris jaunumi - pēc ilgāka pārtraukuma laukumā atgriezās galvenās komandas ārsts un pieredzējušais futbolists Jurijs Ksenzovs, tāpat arī savainojumu saārstējušais Aldis Trukšāns. Brīžiem jelgavnieki esot spējuši veikt kārtīgu spiedienu, bet ventspilnieki pretī lika pašaizliedzīgu spēli. Lūzums notika 65. minūtē - viesi iesita pēc centrējuma, ar ko spēle pastarītei arī pajuka..

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Valmiera - RFS 0:3 (0:2) Panfilovs 6'; Čamkins 27'; Zubovs 87'
Jēkabpils - Varavīksne 0:3 (0:1) Božis 30'; Tkačovs 83'; Da Silva 90'
Rēzekne - Metta-2 0:4 (0:2) Švalbe 23'; Daniljans 28'; Langins 81'; Grablovskis 90'
Daugava R-2/ŠFS - Skonto-2 2:3 (2:3) Ivanovs 14'; Ručko 44' - Emsis 11'; Krivošeja 14'; 26'
Gulbene - Tukums 2000 TSS/Salaspils 3:1 (2:0) Kurma 3'; 52'; Rimkus 39' - Kosmačovs 79'
BFC Daugava - Jūrmala-2 3:0* -
Jelgava-2 - Ventspils-2 0:2 (0:0) Indrāns 65'; 86'