08.02.2014. 17:48
Soču olimpiskajās spēles kamaniņu sportā vīriešiem aizvadīts sacensību pirmais brauciens. Par sacensību līderi kļuvis Alberts Demčenko (Krievija), kuram 0.015 sekundes zaudē Pasaules kausa ieguvējs Fēlikss Lohs (Vācija). Labāko trijniekā arī Armīns Cēgelers (Itālija). Mārtiņš Rubenis sasniedza 11. rezultātu, Inārs Kivlenieks – 15., Kristaps Mauriņš – 23.

Pērn Pasaules kausa izcīņas posmā Sočos uzvarēja Andi Langenhans (Vācija), otro vietu izcīnīja Alberts Demčenko (Krievija), labāko trijnieku noslēdza Davids Mellers. Pēc pirmā brauciena vadībā bija Mārtiņš Rubenis, kurš divu braucienu summā tomēr ieņēma piekto vietu. Viens no sacensību favorītiem ir šīs sezonas Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma uzvarētājs Fēlikss Lohs (Vācija). Latvijas kamaniņu sportistiem šosezon ar spilgtiem rezultātiem vēl nav sanācis atzīmēties, vienīgi posmā Siguldā Rubenim izdevās izcīnīt ceturto vietu.

Vakardienas treniņos no Latvijas sportistiem labākais bija Inārs Kivlenieks, kurš bija labāko desmitniekā, bet Rubenis otrajā treniņbraucienā palika 11. vietā. Pirmās divas vietas abos treniņbraucienos sadalīja galvenie favorīti Lohs un Demčenko.

Trešais startēja Austrijas kamaniņu sportists Reinhards Egers, kurš teicami veica trasi, kļūstot par sacensību līderi. Sestais startēja Mārtiņš Rubenis, kurš, lai arī būtiskas kļūdas trasē nepieļāva, sasniedza tobrīd piekto rezultātu. Pēc pirmā brauciena Rubenis ieņēma 11. vietu, no līdera atpaliekot 0.605 sekundes, līdz trešajai vietai ir 0.269 sekundes.

Uzreiz pēc Rubeņa startēja Alberts Demčenko (Krievija), kurš veica izcilu braucienu, sasniedzot jaunu trases rekordu un kļūstot par sacensību līderi. No vēlāk startējušajiem nevienam tā arī neizdevās pārspēt Demčenko. Fēlikss Lohs sasniedza otro rezultātu līderim zaudējot 0.015 sekundes. Trešais rezultāts Armīnam Cēgeleram (Itālija), uz ceturto vietu atbīdot Egeru. Cēgelers sacensību līderim zaudē 0.336 sekundes.

Inārs Kivlenieks braucienā bija 15., kamēr Kristaps Mauriņš sasniedza vien 23. rezultātu, sacensību līderim zaudējot 0.974 sekundes.

Sacensību otrais brauciens plkst. 18:40 pēc Latvijas laika, tiešraide LTV7.Medaļas šajā disciplīnā tiks sadalītas tikai rītdien, kad notiks trešais un ceturtais brauciens.