Noslēdzies piedzīvojumu sacensību Triatel xRace posms Dobelē

(14.06.2011. 09:54)
Pagājušās nedēļas nogalē Dobelē Triatel xRace piedzīvojumu sacensībās pulcējās 456 dalībnieki, kuru starpā pirmo reizi bija dalībnieki arī no ārvalstīm – Krievijas un Holandes. Līdz ar Dobeles posmu tās ir kļuvušas starptautiskas un tika uzstādīts jauns piedzīvojumu sacensību dalībnieku rekords.

Sporta klasē ātrākais distances laiks bija 8h59m un 1.vietu ieguva jauktās grupas komanda „Isostar Adventure Racing Team” Daces Traniņas, Guntara Mankusa un Raimonda Lapiņa, kuri ir ieguvuši Pasaules un Eiropas Rogaininga čempiona titulus, sastāvā. Turpretī Tautas klases ātrākā komanda „Optiskā enerģija” uzņēmuma Citrus Solutions darbinieku sastāvā - Jānis Eimuss, Dāvis Plotnieks, Klāvs Poriķis, distanci veica 7h08m. Līdz ar Dobeles posmu Triatel xRace sacensībās piedalās divas jaunas Biznesa klases komandas – GlaxoSmithKline un Swedbank. Biznesa klasē visātrāk distanci veica uzņēmuma SEB Dzīvības apdrošināšana komanda, otro vietu ieguva uzņēmums Triatel un bronzas godalgu saņēma uzņēmums GlaxoSmithKline.


Sacensības sākās ar puzles likšanu, kura vairāk padevās tiem, kas to nesen bija darījuši ar bērniem. Komandām, lai uzzināt visu kontrolpunktu atrašanās vietu, bija svarīgi ne tikai ātri salikt mozaīku, bet ļoti rūpīgi pārzīmēt tos uz oriģinālkartēm. Šoreiz komandas precizitātei un pacietībai bija liela nozīme. 


Dobeles apkārtne ir ļoti bagātīga ar dažādām interesantām un skaistām vietām, ar kurām komandu dalībnieki varēja iepazīties distances laikā. Šajā posmā bija veiksmīgi izmantotas reljefa un apvidus dažādība - bijušo tanku poligons, Rūju dīķi ar saliņām un Pokaiņu mežs, par ko liels paldies MammaDaba kura ļāva organizatoriem tajā rīkot speciālo uzdevumu. Tika izmantotas dažādas kartes – orientēšanās mežā un pilsētmežā, topo un aerofoto. „Pēc sacensībām, izpētot gan GPS ceļus, gan detalizētus rezultātus, izskatās, ka katra komanda spēja rast savu piedzīvojumu. Daudzas komandas saskārās ar  izaicinājumiem veloorientēšanās pēc topogrāfiskās kartes, kurā daudzi ceļi nebija iezīmēti un bija svarīgi cītīgi sekot gan virzienam, gan attālumiem, lai nav jāpārvietojas ar riteņiem pa purviem, orientēšanās posmā, kur vajadzēja izveidot savu stratēģiju un pieņemt lēmumu, kā komandas dalībniekiem sadalīties un izvēlēties kontrolpunktus, kurus apmeklēt skrienot vai braucot ar velo,  matemātikas un aprēķināšanās uzdevumos, pēc kuriem varēja uzzināt tālāko pareizo virzienu,” tā Kārlis Osis, Triatel xRace distances plānotājs.


Sacensības paliek ar vien apmeklētākas un ar katru posmu dalībnieku skaits pieaug. Arī organizatori cenšas katrā posmā pārsteigt dalībniekus ar jauninājumiem, lai nodrošinātu vēl interesantākas un kvalitatīvākas šīs jaunā veida sacensības Latvijā. Viens no xRace jaunumiem Dobelē bija masveida GPS izsekošanas sistēmas izmantošana, kur 30 xRace komandas varēja vērot tiešraidē, bet pēc sacensībām salīdzināt izvēlēto distances maršrutu.


„Liels prieks ir par to, ka katrs trešais sacensību dalībnieks ir sieviete, un Dobeles posmā mums piedalījās 18 sieviešu komandas. Pieaug arī Mini klases dalībnieku skaits un Dobelē to bija divpadsmit. Jaunākajam dalībniekam Lorenam Kaužēnam, ir tikai 8 gadi un viņš godam paveica visu distanci. Mini klases distance ir paredzēta ģimenēm un visiem tiem, kas vēlas „pagaršot” piedzīvojumu,” tā Jānis Vanags, Traitel xRace sacensību direktors.


„Triatel xRace” ir Latvijas piedzīvojumu sacensības, kas nu jau tiek uzskatīts par vienu no visaizraujošākajiem tautas sporta notikumiem Latvijā. Šajās sacensībās aicina piedalīties gan iesācējus, gan orientieristus, gan arī profesionālus sportistus. Šī gada abu posmu dalībnieks Rīgas „Dinamo” hokejists Jānis Sprukts par sacensībām saka: „Priekš manis xRace sacensības ir labs veids, kā pārbaudīt sevi citādāka veida noslogotības režīmā, un to ir patīkami darīt komandā, kas dod iespēju paļauties ne tikai uz sevi, bet arī uz komandas biedriem. Man patika kā noorganizētas sacensības, tāpēc domāju, ka tautas klasē varētu startēt ikviens, kas ir nodarbojies ar kaut kāda veida sportu vai kas ir fiziskās aktivitātes mīlošs cilvēks. Šīs sacensības dalībniekiem dod iespēju pārbaudīt apņemšanos pabeigt distanci un savas spējas sastrādāties komandā sev grūtos brīžos”.


Baltika, Bērnu un jaunatnes sporta skola Grīvas 28, Rīga, LV-1055 Riteņbraukšana
Ķiepe Gunārs Riteņbraukšana
FTA

Reģistrēties